Maaseuturahoitusinfot Mikkelissä, Pieksämäellä ja Savonlinnassa

30.12.2016

Hei sinä yrittäjä tai tuleva yrittäjä!

Tule kanssamme aamiaiselle ja kuuntelemaan asiaa maaseuturahoituksesta ja sen mahdollisuuksista. Ehkä seuraavaksi on sinun vuorosi kehittää tai investoida tulevaisuuteesi! Onko sinulla idea, mutta kaipaat neuvoja ja vinkkejä miten edetä eteenpäin? Puuttuuko suunnitellusta toteutuksestasi euroja? Maaseutuohjelman yritysrahoituksissa on paljon mahdollisuuksia.

Mikkeli  ti 24.1.2017  klo 8:30 – 11

Ramin Konditoria, Tuma/N3, Sammonkatu 12, 50130 Mikkeli
Mukana hieno yritysesimerkki: Jussi ja Terhi Saarinen, Heikkilän Yrttitila

Savonlinna  ke 25.1.2017  klo 8:30 – 11

Ravintola Waahto, Satamapuistonkatu 5, 57100 Savonlinna
Mukana hieno yritysesimerkki: Karri Muhonen, Päivärinteen Ruislastu (klo 10)

Pieksämäki  pe 3.2.2017  klo 8:30 – 11

Hilpeä Hospodar, Savontie 9, 76100 Pieksämäki
Mukana hieno yritysesimerkki: Aki Nykänen, Maa-aitta

Tapahtumassa mukana MTK-Etelä-Savo, Etelä-Savon Yrittäjät, Etelä-Savon ELY-keskus, Leader ja Maaseutukuriiri

Ilmoittaudu viimeistään 22.1. mennessä (Mikkeli ja Savonlinna) ja 1.2. (Pieksämäki)
Ilmoittautumislinkki: https://www.lyyti.fi/reg/rahoitusinfot
Tilaisuus on maksuton.

Lisätietoja:
Vesa Kallio, MTK-Etelä-Savo 040 527 1039, vesa.kallio@mtk.fi
Mirja Haavikko, Etelä-Savon Yrittäjät 0500 651 310, mirja.haavikko@yrittajat.fi
Outi Kaihola, Etelä-Savon ELY-keskus 0295024047, outi.kaihola@ely-keskus.fi

Maaseuturahoituspaivat_2017

Yhteystiedot

Anssi Gynther
toiminnanjohtaja
anssi.gynther@veejjakaja.fi
p. 0440 155 222
• Yleishyödylliset hankkeet
• Kansainväliset hankkeet
• Yritysrahoitus

Kristiina Asikainen
talouspäällikkö
kristiina.asikainen@veejjakaja.fi
p. 0440 155 223
• Maksatusasiat

Vesa Rouhiainen
hankeneuvoja
vesa.rouhiainen@veejjakaja.fi
p. 0440 155 219
• Yleishyödylliset hankkeet
• Hankeneuvonta

Sofia Flygare
1.11.2019 alkaen
Etelä-Savon Maaseutuohjelmien
viestintähankkeen tiedottaja
sofia.flygare@maaseutukuriiri.fi
p. 0440 155 992

Käyntiosoite
Paukkulantie 22
50170 Mikkeli
Paukkulinnan Pääskynpesä
H-rakennus 2. kerros